A A A
Planując przyszłe wykonanie prac np. wyremontowania instalacji lub też dokonania jakiś zmian lub modernizacji, stajemy przed koniecznością oszacowania jej kosztów aby uwzględnić je w planach finansowych.
Możemy przyjąć na ten cel dowolną sumę, choć trafienie tej odpowiedniej kwoty jest niezmiernie trudne, a wręcz nierealne. Możemy bazować na jakiś podobnych pracach wykonywanych w podobnych obiektach, ale czy podobność to pojęcie wiarygodne? Zmieniają się ceny materiałów, ilości materiałów mogą być zbliżone,
koszty wykonania prac mogą być też różne. Czy otrzymamy wiarygodną wartość? Jak zabezpieczymy zbyt mało, to pewnie nie zrealizujemy planów. Zbyt dużo, to może się okazać, że jesteśmy niewarygodni, bo prace powinny kosztować o wiele mniej.
Często też się zdarza, że w trakcie prowadzonych już prac pojawiają się niespodziewane dodatkowe prace które należy wykonać, a czasami też takie z których trzeba zrezygnować. A czasami też trzeba uaktualnić kosztorys który zrobiliśmy wiele miesięcy wcześniej, a w między czasie ceny się zdążyły pozmieniać.
Co powinniśmy w takich przypadkach zrobić?
Co robić?

Współpracuj z nami...

Chętnie wykonamy więc dla Państwa prace projektowe, jak też te kosztorysowe, możemy także zostać WYKONAWCĄ Państwa prac. 
Skontaktuj się z nami, napewno będziesz zadowolony.

 

KONTAKT