A A A

Czujniki ruchu to metoda sterowania oświetleniem w której specjalizujemy się od wielu lat. Czujniki służą do załączenia oświetlenia w momencie wykrycia obecności człowieka w zasięgu działania urządzenia. W połączeniu z wbudowanymi czujnikami zmierzchowymi, załączają oświetlenie tylko w przypadku niewystarczającego natężenia oświetlenia w pomieszczeniu w którym sterujemy oświetleniem.

Oferujemy Państwu czujniki w różnych technologiach i o różnych funkcjach przeznaczenia. W zależności od potrzeb i możliwości dobieramy zawsze najlepsze rozwiązania. Z uwagi na różne uwarunkowania np. konstrukcje budynków: wysokości, szerokości i długości korytarzy, stromość schodów, a także na rozmieszczenie lokali, wnęk podciągów - nie ma jednej uniwersalnej metody doboru czujnika aby poprawnie działał. Do prawidłowego doboru oprócz doświadczenia i znajomości parametrów, potrzebna jest też umiejętność wykonywania obliczeń i symulacji działania. Tym sposobem praktycznie wszelkie możliwe problemy są eliminowane przez nas już na etapie projektowania, a Państwo otrzymują poprawnie działające sterowanie oświetleniem.

Większość czujników realizuje podstawową funkcję wykrycia ruchu za pomocą technologii PIR (Pasywnej Podczerwieni). Niektóre czujniki wykrywają także dodatkowo obecność co oznacza, że reagują na niewielkie ruchy np. osoby siedzącej przy komputerze. W ofercie posiadamy także bardzo czułe czujniki ruchu i obecności w technologii PIR + ultradźwięki przeznaczone do zamkniętych pomieszczeń. Część czujników działa samodzielnie załączając oświetlenie bezpośrednio, a część przekazuje tylko sygnał do odpowiedniego sterownika który steruje oświetleniem.

"Mniejsze zużycie energii poprzez zwiększenie wydajności oświetlenia – światło tylko wtedy, gdy jest potrzebne – automatycznie!"
Skorzystaj z naszego doświadczenia, a my mamy wieloletnie doświadczenie z czujnikami STEINEL PROFESSIONAL.